13. srpna
Den Loutek v nemocnici

Termíny

PoÚtStČtSoNe
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
time 13.8. | 11:00 - 18:30

Loutky dokáží u nemocných dětí často víc než pilulky – vykouzlit úsměv, zaplašit stesk po domově, pomoci na chvíli zapomenout na bolest a trápení. 

Každý rok téměř tisíckrát navštíví soubor s loutkami a písničkou nemocnice a léčebny po celé republice. Poznejte i vy v rámci Dne Loutek v nemocnici na Letní Letné, jak chutná tahle medicína. Program, který si pro Vás herci a muzikanti ze souboru připravili určitě oceníte i když jste zrovna zdraví!
 

PŘEDSTAVENÍ PRO DĚTI Z DÍLNY LOUTEK V NEMOCNICI

11:00 Co je víc?
14:00 Myši patří do nebe (ale jenom na chvíli)
15:30 Bílá velryba
17:30 Koncert 

Stan Loutek v nemocnici - Kufříkové pohádky
Po celý den vám Loutky v nemocnici budou zdarma hrát málá představení, schovaná v kufřících. Takové příběhy po celý rok přináší do jednotlivých pokojů k dětem upoutaným na nemocniční lůžko. Přijďte se přesvědčit, že i malé loutkové představení může být velká zábava!
 

Loutky v nemocnici

Loutky v nemocnici se již 16 let snaží o ulehčení pobytu dětí a dříve narozených v nemocnicích, léčebnách, stacionářích a hospicích v Čechách i na Moravě. Věnují se práci na poli dramaterapie a rozvíjejí aktivity v oblasti psychosociální péče. Prostřednictvím divadelních představení a písniček pomáhají v procesu uzdravování, otevírají prostor ke hře, smíchu a někdy i komunikaci o prožívané realitě. Díky příběhům a loutkám, které přinášejí, nabízejí pacientům i jejich blízkým možnost nahlédnout momentální nelehkou situaci z jiné strany, pomáhají hledat novou sílu pro boj s nemocí či úrazem, zapomenout na jejich trápení. Přinášejí často nejen dobrou náladu, ale i opravdové kulturní zážitky právě na místech, kam se jiné umělecké subjekty nedostanou. Aktuálně realizují již téměř 1000 návštěv zdravotnických zařízení za rok, terapeutickou a rehabilitační práci s konkrétními pacienty i vícedenní divadelní dílny ve zdravotnických zařízeních. Za dobu svého působení navštívily "Loutky" ve zdravotnických zařízeních po celé republice stovky tisíc pacientů a úsměvy, které se jim podařilo vyloudit na tvářích svých diváků, již nikdo nespočítá.