20. srpna
DEN LOUTEK V NEMOCNICI

Loutky dokáží u nemocných dětí často víc než pilulky – vykouzlit úsměv, zaplašit stesk po domově, pomoci na chvíli zapomenout na bolest a trápení. 

Každý rok téměř tisíckrát navštíví soubor s loutkami a písničkou nemocnice a léčebny po celé republice. Poznejte i vy v rámci Dne Loutek v nemocnici na Letní Letné, jak chutná tahle medicína. Program, který si pro Vás herci a muzikanti ze souboru připravili určitě oceníte i když jste zrovna zdraví!
 

Představení pro děti z dílny Loutek v nemocnici

11:00 Pralidi
14:00 Malý princ
15:30 Prodaná nevěsta
17:30 Koncert Loutkobandu

Stan Loutek v nemocnici

Kufříková loutková představení
V průběhu celého dne Loutky v nemocnici odehrají další spousty kufříkových pohádek ve svém stanu, přijďte kdykoli, ať poznáte s jakými malými drahokamy navštěvujeme jednotlivé pokoje v nemocnicích. Na tato krátká představení se nevybírá vstupné.

Workshopy
Nech se unést svou fantazií a vyrob si loutku přesně jak chceš! Může být nejstrašidelnější, nejlegračnější, nejnohatější ... prostě NEJ jak si budeš přát. Kromě nápadů, jak na to tě u nás čeká hromada letorostů, mušlí a kamení a klubka drátů. A jestli chceš, zahrajeme si s loutkou co vyrobíš společně klidně i nějaké představení! Workshopy vede scénografka Iva Ščerbáková.
 

Loutky v nemocnici

Loutky v nemocnici již 18 let navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a léčebnách po celé republice. Věnují se práci na poli dramaterapie a rozvíjejí spektrum aktivit v oblasti psychosociální péče.

Při svých návštěvách hrají loutková představení a zpívají písničky. Každý rok svůj repertoár rozšiřují o nové příběhy, které jim umožní rozdávat smích v místech, kde ho běžně moc není.

Při realizaci svých aktivit se snaží systematicky spolupracovat také s lékaři, nemocničním personálem i rodiči dětských pacientů. Každý rok realizují Loutky v nemocnici téměř 1000 návštěv nemocnic a léčeben a v nich pomohou rozzářit tváře desítek tisíc dětských pacientů.

Možnosti podpořit projekt:
Na činnost občanského sdružení Loutky v nemocnici může přispět každý! Například prostřednictvím portálu Darujme.cz – https://bit.ly/3cKzbyO.

Přispívat lze také poukázáním libovolné částky na sbírkové konto. Číslo transparentního účtu vedeného u Raiffeisenbank je 37373767/5500.