přehrát

17. 8. -2. 9., 13:30 - 19:00
INTERAKTIVNÍ INSTALACE GUIXOT DE 8

Doprovodný program ZDARMA

Soubor Guixot de 8 se opět vrací do Prahy!

Guixot de 8 je prvním Katalánským (pravděpodobně i celosvětovým) souborem, který mění hru s interaktivními instalacemi v pouliční představení, a to prostřednictvím „hraček” a konstrukcí vytvořených Joan Rovirou z recyklovatelných materiálů ze sběrných dvorů.

Stává se, že se naše představivost věkem zmenšuje, aniž bychom si toho všimli. Můžeme ji tedy stimulovat hledáním druhého života předmětům denní potřeby, které už nepoužíváme a nebo o kterých jsme si vždy mysleli, že jsou užitečné jen na jednu věc.

Guixot de 8 vymyslí například nový sport s pomocí staré matrace. Koš na nádobí použijí na basketball. Z jízdního kola udělají ptáka a z jeho řetězu zase hada. A na žehlícím prkně vytvoří závodní okruh pro náprstky.

Hračky tak přetváří ulici v nový hravý prostor pro návštěvníky jakéhokoliv věku i zručnosti. Přijďte i vy na festival Letní Letná vytvořit malou revoluci a věcem, o kterých jste si mysleli, že slouží jen pro pednu věc, najděte více využití!


Guixot de 8 přiváží hravé instalace, které vznikly přeměněním již nepoužívaných fitness strojů  - běžeckých pásů, rotopedů, zařízení na posílení břišních svalů či nohou. Většina těchto strojů se doma válí v koutě jako pozůstatek novoročních předzevsetí, dokud nenajdou své nové uplatnění v podobě důmyslných hraček, které si můžete vyzkoušet v areálu festivalu. 

 

arrow Více informací