Kadé Chim

after DJ Little Frank

zdarma

Kapela Kadé chim je přímou následovnicí kapel Sen Vesen (1994-1999), Kadé chim I (2001- 2003) a II (2005-2012, po určitý čas vystupující také pod názvem the Weltmeisters).

Platilo-li u předešlých formací motto „hrát co nás baví bez ohledu na skutečné dovednosti“, od roku 2013 lze říci, že starý i nový repertoár prochází rukama naopak prvotřídních muzikantů a multiinstrumentalistů (jedinou kontinuální výjimkou je v tomto ohledu dvorní autor vlastních věcí kapely a jediný původní člen – Vláďa „Weltmeister“ Günter).

Naši aktuální formu a dovednosti snad dostatečně dokumentuje aktuální album DOST JINÝ TÓNY (vyšlo v dubnu 2016).

O staré známé volné mixování irských, balkánských a jiných, folkových i punkových, vlivů se starají takoví muzikanti s takovými žánrovými přesahy jako jsou na baskytaru hrající Marek Poledna (jinak též vynikající hráč na irskou tahací harmoniku, flétny, klavír aj.), Daniel „Fána“ Vališ (v ČR číslo jedno ve hře na irské dudy, v kapele též hráč na flétny či foukací harmoniku), René Starhon (bicí, ale jinak též hráč na kytaru, buzuki, klavír, spoluhráč a též producent celé řady vynikajících, zejména folkových nahrávek skvělých balkánských či irských muzikantů), Lukáš Radostný (buzuki, dříve baskytara, spolu s Markem a Fánou člen kapely the Flying Druids Orchestra coby „volného sdružení předních českých interpretů tradiční irské hudby“) a v neposlední řadě Pepa Janíček (zde banjo a zpěv), kterého coby člena takových kapel jako Plastic People, Půlnoc, Velvet Underground Revival Band, Puca Rua, Celtic Rej, Goblin aj. snad netřeba představovat.

Kapele se vedle oblíbených menších sálů v poslední době podařilo protlačit i na větší podia: ať již jde o Litoměřický Kořen nebo festival Trutnoff. Ze zahraničních spoluhráčů jsou jistě největšími "záseky" společný koncert s americkými kapelami O'Death nebo Rainbowgirls.

Není od věci zmínit zajímavý prvek, totiž že hranice mezi členy kapely a její fanouškovskou základnou není zcela zřetelná, respektive je velice snadno prostupná: Někteří současní členové se doslova protančili na pozice aktuálních tahounů kapely a naopak – řada někdejších předních členů si s námi nárazově zahraje, ale častěji nás sleduje z davu starých i nových fanoušků.

 

Aktuální složení:

Vladislav Günter – akordeon a zpěv

Pepa Janíček – banjo a zpěv

Marek Poledna – basová kytara

Lukáš Radostný – irské buzuki

René Starhon – bicí

Dan Fána Vališ – irské píšťaly, irské dudy, foukací harmonika