MamaPapa Banda

after DJ Ultrafino

zdarma

Kapelu MamaPapa Banda založili “Mama” (Agnes Kutas) a “Papa” (Tomas Žižka) spolu s dalšími muzikanty (Dragan Stojcevski, Jan Holeček) po letech spoluhraní v různých projektech.

Základem hudby kapely jsou vlastní písničky, které doprovází převážně kombinace akustických hudebních nástrojů, včetně zesilovaného kořenu, který přidává temnou a zajímavou atmosféru, a kapela nyní obsahuje i elektrickou vrstvu (Mourad Litim) a další rytmickou podporu (Adem Murat Yilmam).

Do repertoáru kapely pak patří také pár vybraných lidových písní (z Maďarska, z Makedonie…), a koncerty kapely MamaPapa Banda jsou doplněné volnou improvizací všech členů (i případných hostů), a to vše s výraznou dynamikou - proč se nudit, když člověk může pařit…?

MamaPapa Banda je sice pražska kapela, ale jde o velmi multikulturní hudební těleso - země původu členů kapely (a také jejich národností a kultur) jsou různé: Maďarsko, Slovensko, Srbsko, Makedonie, Francie, Alžírsko, Turecko) - prostě mega hudební guláš, který je vhodný jak k poslechu, tak i k tanci…

Současná sestava kapely MamaPapa Banda:
Agnes Kutas - housle
Tomas Zizka - kořen
Dragan Stojcevski - harmonika
Mourad Litim - elektrická mandolína
Adem Murat Yilmam - perkuse

 

 

International band based in Prague (CZ) and playing a very original mix of traditional music, free improvisation, some more dance-like elements