Discussion
Mámy a tátové v tanci a cirkuse

150 min

Čím prochází tanečník nebo artistka, když se stanou rodiči? Čemu čelí a co objeví?

V diskusi, kterou moderuje bývalá tanečnice Kristina Kloubkova, se o své zkušenosti, postřehy a zážitky s rodičovstvím podělí mj.  Miřenka Čechová, Halka Třešňáková, Eliška Brtnická, francouzské akrobatky z formace Portés de femmes a řada dalších. 

Přijďte se ptát, poslouchat a sdílet s námi vlastní zkušenosti.

Tanečnice, performerky a artistky. Tanečníci, performeři a artisté. Sto procent svého času a energie věnují kreativní profesi, která utváří jejich identitu a řídí jejich životní styl. Někteří se pro svou profesi vzdají budování rodiny i možnosti mít potomka. Jiní ne. Rozhodnou se mít obojí, svou uměleckou kariéru i děti.

Jak to zvládají, co jim jejich rozhodnutí usnadňuje a co naopak, co řeší ve svém každodenním životě a jaké jsou vůbec podmínky k rodinnému životu pro performerky matky a performery otce v českém i mezinárodním uměleckém prostředí? Jak se tanečnice a artistky vyrovnávají s těhotenstvím a nestává se pro ně často důvodem ke konci kariéry? Jak situaci řeší umělkyně na volné noze a ty v angažmá? Jak životní i umělečtí partneři zabezpečují rodinu v případě, že nemohou pokračovat ve své show?

Bude to o dětech, mateřství, rodičovství, snaze naplnit svůj umělecký talent a nepřijít o svou identitu, zatímco máte děti a budujete pro ně rodinu.

Diskuzi pořádá Nadační fond pro taneční kariéru za podpory Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla LETNÍ LETNÁ 2019.