21. srpna
ŽONGLÉRSKÝ DEN 2023

Žonglérský den je tradiční součástí festivalu Letní Letná a letos se znovu můžete těšit na oslavu žonglérského umění. Ať už k žonglování chováte „pouze“ pasivní náklonost nebo jste aktivní žonglér všech úrovní 21.8 nesmíte na Letné chybět. Věříme že si vyberete! Dopoledne si můžete vyrobit své vlastní žonglérské míčky, naučit se první krůčky, potrénovat nové triky a v podvečer shlédnout Kabinet žonglérských kuriozit Bratrů v tricku v českém stanu a den zakončit Žonglérskou galashow! No uznejte že nesmíte chybět!

PROGRAM
10:30 – 13:00 Workshop: Vyrob si míčky!
Nemáte s čím? Nevadí! Ukážeme vám jak si vyrobit snadno a rychle žonglérské míčky pro sebe i všechny své bližní!
 
11:00 – 12:00 – Workshop: Žongluj za hodinu
Naučte se žonglovat za jednu hodinu! Ti co si myslí že to není možné vřele vítáni! Tento workshop je určeným úplným a věčným začátečníků.
 
13:00 – 14:00 - Workshop: Žongluj za hodinu
Naučte se žonglovat za jednu hodinu! Ti co si myslí že to není možné vřele vítáni! Tento workshop je určeným úplným a věčným začátečníků.
 
14:30 – 16:00 – Workshop: Žongluj víc!
Poslouchají vás už vaše míčky? Chcete se přiučit něco víc? Otevřený workshop určený pro pokročilejší žongléry zprostředkuje rady a tipy na trénink a rozvoj žonglérské techniky.
 
16:30 – Bratři v tricku: Kabinet žonglérských kuriozit.  
Kabinet žonglérských kuriozit je systematický žonglologický exkurz do hlubin a tajů zručné manipulace s objekty. Mýty, fakta, argumenty a nečekané souvislosti. Interaktivní performance stírající hranice mezi divadlem, novým cirkusem, stand-up comedy a vědeckou přednáškou.
 
19:30 – Galashow žonglérského dne
Cirkus je krásný právě pro svou rozmanitost a otevřenost. Všechny úžasné disciplíny a dovednosti se symbolicky spojují v kruhové manéži. Není však na škodu dát občas vyniknout jedné z disciplín a dopřát ji trochu více pozornosti. Galashow Žonglérského dne bude právě takovým podnikem, který vám dá příležitost pohlédnout na žonglérství detailněji. Galashow Žonglérského dne dne představí širokou škálu cirkusových a žonglérských disciplín, v podání umělců mnoha národnostní.