Provazochodkyně nad Prahou

Světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga a její přechod Vltavy ve strhujícím filmovém dokumentu.

Mezi nebem a zemí, v absolutní samotě a soustředění, vysoko nad pražskými mosty, kráčí francouzská provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga. V její chůzi po laně je absolutní soustředění, odvaha, ale také víra i pohledy těch, kteří stojí na zemi s hlavou zakloněnou, v němém úžasu. Její přechod přes Vltavu zdaleka přesáhl rozměr pouhého „spektáklu“ pro diváky a média. Byl výzvou nejen pro organizátory a realizační tým celé akce, ale přinesl i zamyšlení a radostnou katarzi všem zúčastněným.

Přípravy a událost samotná se prolínají s umělčiným emotivním životním příběhem a také s původně neočekávaným, dojemným setkáním Tatiany se svým osudovým mentorem Rudy Omankowskym, pražským rodákem, členem slavné české provazochodecké rodiny. I díky němu se Tatianin sen o velkolepém přechodu v Praze stal skutečností. Souběžně s Tatianou jde po zemi Jan Naets, ten, který je za originální instalaci lana zodpovědný.

Přechod po laně bez jištění nad Prahou symbolizuje riskantní cestu k pouze tušenému, nejistému cíli. Cestu mezi životem a smrtí, mezi začátkem a koncem, mezi dvěma krajnostmi, v neustálém napětí udržet se a neztratit rovnováhu.

 

arrow Více informací

arrow Recenze

arrow Kredity