Cirkus bude! 18. - 25. srpna 2020

Festival bude zahájen představením v nebesích od španělského souboru Voalá. Během osmi dnů nabídne světovou premiéru francouzského souboru Galapiat Cirque, překvapivou a neopakovatelnou družbu dvou předních tuzemských souborů, premiéru dokumentu Provazochodkyně nad Prahou a také doprovodný program.

Velkolepé zahájení festivalu obstará výjimečným číslem španělský soubor Voalá – a to hned dvakrát za sebou. Další zahraniční ansámbl – Galapiat Cirque z Francie – se na Letní Letnou vrací po osmi letech. A rovnou se světovou premiérou. Tuzemské publikum jako první uvidí novinku L'ane et la carrote, tedy Osel a mrkev

Premiéra dokumentu Provazochodkyně nad Prahou bude připomínkou nevídaného zahájení loňského ročníku. Dokumentární film se promítne za účasti tvůrců a bude přístupný veřejnosti zdarma.

V programu letenského festivalu nebude samozřejmě chybět ani to nejlepší z české novocirkusové úrody. Losers Cirque Company a Cirk La Putyka navíc pro návštěvníky chystají překvapení – společnou improvizaci, která bude k vidění poprvé a naposledy právě jen na Letní Letné Light. Jedinečný zážitek o to větší, že půjde o první tvůrčí setkání těchto českých špiček nového cirkusu. 

Navzdory zeštíhlení se do programu vešla řada dalších zajímavých doprovodných akcí. I v light verzi myslí Letní Letná na děti. Letos jim dokonce dopřeje místo jedné rovnou dvě scény, které denně nabídnou několik představení. 

Letní Letná Light se uskuteční od 18. do 25. 8. v pražských Letenských sadech. Aktuální program najdete zde. Vstupenky můžete zakoupit zde

PROGRAM BUDE NADÁLE DOPLŇOVÁN.