Tento web využívá soubory cookie. Pokračováním v používání těchto stránek vyjadřujete souhlas se zásadami jejich používání. Více informací najdete zde.

Souhlasím

Festival Letní Letná přesouvá svůj 17.ročník na rok 2021

Vážení přátelé,

Nepíše se mi to lehko, ale letošní ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla LETNÍ LETNÁ se neuskuteční. Důvody asi není třeba vysvětlovat, na vině jsou koronavirová opatření. Přesouváme tedy 17. ročník na 12. – 31. srpna 2021.

Připravovali jsme pro vás program velmi intenzivně, s mnoha výjimečnými projekty a strašně se těšili, jak strávíme opět společně a s úsměvy na tvářích konec léta. Byl bych rád, kdybychom si ten úsměv a optimismus uvnitř i navenek zachovali až do roku příštího. Potřebujeme ho. Vždy jsme věděli, že mohou přijít nepředvídatelné okolnosti. Vichřice, výpadky elektřiny, administrativní překážky, úrazy umělců a mnoho dalších. Ty jsme ale měli možnost vyřešit, a celý skvělý produkční a technický tým to zvládal. Teď však bohužel můžeme pouze smutně koukat a doufat, že to obrovské množství práce a úsilí zhodnotíme v budoucnu. Stejně jako my jsou na tom kolegové pořadatelé, kamarádi, umělci i vy diváci u nás i ve světě. Nepřestáváme ale pracovat, reagovat na vzniklou situaci a dělat vše pro to, aby Letní Letná neskončila definitivně. Bohužel přišlo o práci a výdělky mnoho dalších, stánkaři, uvaděči, technici, produkční, firmy zajištující technické vybavení, ochranku, zdravotníky, úklid…a mnoho dalších…

Budeme potřebovat i vaši pomoc, vstřícnost a pochopení. Od vás diváků, od našich partnerů, spolupracovníků i institucí. Potřebujeme tým udržet pohromadě a dál kontinuálně pracovat. Některé projekty se připravují i dva roky dopředu, navazují na další pořadatele jiných festivalů, termíny a cesty. Nelze jen tak zastavit práci a začít znovu až za rok. A věřte nám, děláme vše pro to, abyste se stále měli na co těšit. Nový cirkus vám vonět nepřestane.

Máte již mnoho vstupenek zakoupených na letošní představení či dětskou cirkusovou školu. Samozřejmě o žádné peníze nepřijdete, jen nám prosím dejte trochu času najít řešení a mechanismy, jak situaci řešit. Budeme vás průběžně informovat (aktuální informace zde).

Přeji všem ať jste zdraví, stále pozitivně naladěni a co nejrychleji nám to uteče k zahájení LETNÍ LETNÉ 2021

 

Jiří Turek a celý tým Letní Letné


Informace pro držitele vstupenek a rodiče, kteří již zaplatili pobyt dětí na táboře Letní Letňák najdete zde.