Letní Letná letos bude LIGHT!

18. - 25. srpna 2020

To nejlepší z české i zahraniční novocirkusové scény, divadlo, workshopy, program pro rodiny s dětmi.
To vše bude součástí Letní Letné Light od 18. do 25. srpna 2020.

 

V reakci na současná uvolnění situace jsme se rozhodli uskutečnit Letní Letnou v nové, odlehčené verzi. 

 

Na louce u Hanavského pavilonu vyroste velká open-air scéna, kde se představí české, ale i zahraniční novocirkusové soubory. “Rozhodli jsme se, že diváky o festivalovou atmosféru a kulturní piknik na Letné ani letos nepřipravíme. Momentálně upřesňujeme program a vyjednáváme možnost i několika zahraničních představení,”  prozrazuje ředitel festivalu Jiří Turek. 

 

Součástí Letní Letné Light bude i slavnostní premiéra dokumentu Provazochodkyně nad Prahou, který zachycuje zahájení loňského ročníku festivalu a silné momenty z jeho příprav. Světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga přešla bez jištění řeku Vltavu ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů. „Během realizace se začaly psát někdy až téměř neuvěřitelné příběhy plné emocí a napětí. Promítání filmu bude nejen připomínkou na zahájení loňského roku, ale také symbolem překonání životních výzev.“ říká producentka dokumentu a manažerka festivalu Ivana Pěkná. 

 

Chybět nebude ani bohatý každodenní program pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se mohou těšit na cirkusové a výtvarné dílny, workshopy a také na dvě dětské scény. “Věříme, že ač se jedná o zkrácenou týdenní verzi festivalu, divácký zájem bude výjimečný. Domníváme se, že i přes různá úskalí a značnou improvizaci v přípravách budeme schopni návštěvníkům přinést jedinečný kulturní zážitek,”  říká Jiří Turek.

 

Kompletní program bude zveřejněn 23. června 2020.