Letos se v Českém stanu bude hodně slavit!

Otevíráme předprodej do našeho Českého stanu (stan č. 6)!

ČESKÁ SCÉNA NA LETNÍ LETNÉ

Letos se v Českém stanu bude hodně slavit a uvidíte i pár zahraničních hostů, rozhodně to bude stát za to! Pojďte se společně s námi podívat na výběr, na co se můžete těšit v Českém stanu.

Cirk La Putyka - LA PUTYKA

První dny Letní Letné patří oslavám souboru Cirk La Putyka, který je s festivalem historicky spojený. Letos je to 15 let, kdy odpremiérovali svou první show La Putyka. Proto s ní otevíráme letošní ročník Letní Letné. 

Losers Cirque Company

Loseři přesně před 10 lety odpremiérovali na Letní Letné svou úplně první show The Losers. 
Oslavenci na Letné odehrají k narozeninám dokonce tři představení. Speciální narozeninovou show: Losers - Speciální edice, novinku Národní sbírka zlozvyků a vloni na Letní Letné úplně vyprodané představení Nespoutaní
Určitě nesmíte minout právě speciální edici! Uvidíte na 40 akrobatů a bude to opravdu velká show! 

Vivian Friedrich - KRISTALL BOHÉME

Zahraniční hvězda v Českém stanu zakončí 21. ročník Letní Letné.
Kompozice Kristall Bohéme založená na pohybu na prověšeném laně, živé hudbě, tanci, fakirismu a manipulaci s objekty. Představení cirkusového umělce, skláře, hudebníka a operní zpěvačky, které vytváří pozadí odrazů, hlasů a průhledných soch.

Holektiv - RADIANT

Radiant s lehkostí, vtipem i tísnivou poetikou přibližuje vysoce aktuální téma. Představení v sobě velmi dobře spojuje tanec a párovou akrobacii, které doplňuje živá hudba, mluvené slovo a výrazná scénografie.
Holektiv z festivalu Letní Letná už velmi dobře znáte! 

Jan Jirák - ON testosterON

Premiéra na Letní Letné.
Musí muži pít pivo? Milovat rychlá auta? Sledovat porno? Mluvit sprostě? To vše a mnohem více v naší show, která vás bude bavit, provokovat a nutit přemýšlet z jiného úhlu pohledu. Nech se unést do světa mužských dilemat a nezapomenutelných zážitků! 
Akrobacie, handstand, fyzické divadlo, tanec a benzínová motokára. 

(Nejen) Žonglérská Galashow

Galashow Žonglérského dne představí širokou škálu cirkusových a žonglérských disciplín, v podání umělců mnoha národností.
Tato show vám ukáže všechny možné formy současného žonglérského světa, do kterého patří disciplíny s tak odbornými názvy, že už to více připomíná nějaký typ vědy či magie, jako např. manipulace, kontakt a levitace.

Cirkus trochu jinak: ERLEND - CIZINEC

Brilantní sepětí všestranné akrobacie a živé hudby.
Celovečerní sólo Erlend - Cizinec akrobata Jindřicha Kopidola v režii Jana Jiráka s živou hudbou nabízí neobvyklé akrobatické prvky s originálními balančními objekty z čistého dřeva, kovu a tvrzeného plastu. 

Ivana Kolcunová - PřistiŽENA

Další premiéra na Letní Letné!
Ivana vás nechá nakouknout do svého životního příběhu, během představení využívá vzdušnou akrobacii na šálách nebo síti. Zároveň dokáže přetvořit i tak surový objekt jako je boxovací pytel do nástroje vyprávění. V kombinaci s působivými videoprojekcemi odhaluje hluboké vrstvy lidského cítění. 

Výše uvedená představení jsou pouhým výběrem, na co se můžete těšit v Českém stanu. Bude tam i rodinné představení Poutníci po hvězdách, na které můžete vzít menší děti. Vtipná akrobatická hříčka Lov nebo představení PADEnáct, kde, jak už název napovídá, uvidíte akrobaty od 11 do 59 let. Také se můžete těšit na nové Cirkusové miniatury či Teens Cirkabaret

PROHLÍDNĚTE SI CELOU ČESKOU SCÉNU