Předprodej české scény právě začíná!

Je to tady! Právě začíná oficiální předprodej Festivalu české novocirkusové scény! Nyní si můžete zakoupit vstupenky na to nejlepší, co přinesl v uplynulém roce nový cirkus v ČR!

A co jsme pro vás na jubilejním 20. ročníku Letní Letné přichystali? Těšit se můžete na premiéru úplně nové inscenace Losers Cirque Company, premiéru novinky od Elišky Brtnické ve spolupráci se zahraničními hosty, ale také i na její Hang Out, který byl letos nominovaný na Cenu Thálie. Losers uvedou i další své dvě nové show, vystoupí i oblíbení AirGym Art Company, Feel the Universe, Cirkus Tety, a dokonce bude několik komponovaných večerů i sólových vystoupení. Jedno z nich bude patřit i japonské umělkyni Aki Yoshidě.

 

LOSERS CIRQUE COMPANY - NESPOUTANÍ

Novinka oblíbených Losers Cirque Company NESPOUTANÍ měla premiéru na konci března a my ji rádi uvítáme na Letné Letné!

Nové téma, nové triky, nová show. Losers Cirque Company přichází s tanečně akrobatickou koláží o překonávání strachu, prolamování bariér a hledání vnitřní svobody. Zbavte se všech pout a vydejte se s námi na jediné místo, kde můžete být opravdu nespoutaní!

Losers Cirque Company na Letošním ročníku uvedou i další dvě své inscenace. Především premiéru show KRUH, kterou právě zkouší a uvedou ji poprvé ke 20. narozeninám Letní Letné. A pak také inscenaci o ženských vzorech ŽENA, RŮŽE, PÍSEŇ, KOST, kdy každá z aktérek představení vypráví, co jí v jejím životě inspiruje, co obdivuje, co jí fascinuje.

 

E. Dall'Asta, I. Jäntti, A. Yoshida & E. Brtnická - CROSSING

Čtyři tvůrkyně ze čtyř zemí se rozhodly najít společné průsečíky jejich tvorby.

Eleonora Dall'Asta /PAN/, Ilona Jäntti /FIN/, Aki Yoshida /JAP/ a Eliška Brtnická /CZ/ se dlouhodobě zabývají uměleckým výzkumem v oblasti současného cirkusu. Již několik let se potkávají na festivalech i v rámci různých tvůrčích projektů.

Všechny čtyři tvoří převážně sólové kusy a přestože žijí a tvoří na opačných koncích světa, jejich díla jsou si svým konceptem a poetikou nápadně podobné. Jejich společným jmenovatelem je vzdušná akrobacie, která obvykle vyžaduje zavěšené nářadí. Tento klíčový prvek umělkyně nahlíží především výtvarně a zároveň konstrukčně tak, aby sám generoval nové možnosti pohybu a rozšířil pohybový slovník pro vznik nového uměleckého jazyka. 

 

ŽONGLÉRSKÁ GALASHOW

Galashow Žonglérského dne představí širokou škálu cirkusových a žonglérských disciplín, v podání umělců mnoha národností.

Vystoupí italská umělkyně Marica Marinoni - světoznámá cyrwheel akrobatka s originálním stylem kombinujícím náročné triky a prvky tance a floorwork, dále André Hidalgo, Alexandre Pich a jejich cirkusové uskupení "Cirque Graphique", kteří excelují v "object manipulation" (aneb manipulaci objekty) a tanci.

Také se můžete těšit na brazilsko-peruánské duo Equilibra a jejich číslo s LED buugengy, ze kterého se vám možná trochu zatočí hlava.

Galashow žonglérského dne vás provedou Bratři v Tricku, takže o velkou zábavu bude postaráno.