Prodej vstupenek na Letní Letnou 2023 zahájen!

Je to tady! V šapitó i na scéně pod otevřeným nebem. Festival letos ovládnou soubory z Kanady, Velké Británie, Francie a Belgie a přivezou napětí, radost i adrenalin. Právě dnes spouštíme prodej vstupenek na zahraniční show, které budou součástí letošního jubilejního 20. ročníku Letní Letné! 

Kromě Cirque Alfonse, na které už určitě máte vstupenky, se můžete těšit na své další oblíbence z předešlých ročníků:  NoFit State Circus, Cirque Aïtal a Collectif Malunés!

 

NoFit State - Sabotage

Cirkus, který zpochybňuje status quo.

Britští NoFit State nejsou na Letní Letné rozhodně žádnými nováčky. Nyní příjíždí znovu a představí svou novou show Sabotage! Energická inscenace se odvážně staví proti zaběhlým stereotypům a normám, a nabízí tak nevšední prožitek, který vás nadchne a pobaví. Zavede vás do světa, ze kterého nebudete chtít odejít!

NoFit State patří k předním britským souborům nového cirkusu, kořeny má ale v kočovné komunitě. Cesta je pro tento ansámbl důležitější než cíl. Už téměř čtyřicet let přenáší na publikum společný zážitek z nového cirkusu. Novocirkusové dovednosti přitom kombinuje s živou hudbou, tancem, scénografií, textem i filmem.

Více informací zde.
 

Cirque Aïtal - A ciel ouvert

Být poháněn větrem, ozářen hvězdami, tančit nohama na zemi, skákat, zpívat…

Zvenku to vypadá jako zastávka pojízdné cirkusové show, ale když otevřete dveře karavanu, vstoupíte do úplně jiného světa. Bohémské tábořiště, kde si umažete nohy blátem a zakopnete o kurník, ale také společně sledujete západy slunce i hvězdnou oblohu, vítr i déšť, radost i strach, absurditu, touhu – a hlavně své sny. 

V představení A ciel ouvert - Pod otevřeným nebem vytvořili Cirque Aïtal neobyčejný svět, kde se tradiční cirkus potkává s tím novým, je prostorem pro poezii, hudbu, akrobatické výstupy i klaunská čísla. A pro toho, kdo má otevřené srdce, i pro zázraky. 

Více informací zde.
 

Collectif Malunés - BITBYBIT

Bratrovražedná show!
Bratři Simon a Vincent Bruyninckxové z francouzsko-belgického souboru Collectif Malunés ve vizuálně bohaté show experimentují se zvláštní cirkusovou technikou, při níž jsou závislí jeden na druhém. Zavěšeni na zubech, spojeni lanem jako pupeční šňůrou. Nebezpečí jednoho je i nebezpečím pro druhého.

Show BITBYBIT vzešla z rok trvajícího uměleckého výzkumu a fyzického tréninku. Bratři Bruyninckxovi předvádějí nervy drásající balanc mezi pádem na jedné straně a odolností a propojením na straně druhé.

Více informací zde.

 

Cirque Alfonse - Animal

Farma je vzhůru nohama a stodola naruby!

V lehce surrealistickém příběhu jednoho farmáře mají slepice zuby, kachny jsou trochu strašidelné a krávy dělají povyk.

Na zábavnou farmu bere Cirque Alfonse malé i velké diváky díky neodolatelné směsici akrobacie, zpěvu, tance a divadla. Je poháněné originální živou hudbou, kterou soubor označuje jako „farmářský funk“.

Více informací zde.