Program České scény zveřejněn!

 

Letní Letná svede dohromady české novocirkusové hvězdy. 

Ti nejlepší tuzemští akrobaté, žongléři a klauni se představí na Festivalu české novocirkusové scény, který se odehraje v rámci Letní Letné. Jen zde je možné vidět české novocirkusové
hvězdy i začínající artisty pohromadě.

Svůj um předvedou v českém stanu i na zdarma přístupné Open Air scéně. Někteří ohromí novinkami, jiní opráší oblíbené kousky z minulých let.

A na co se můžete těšit?

Čeká nás hned několik premiér! Představení vytvořené speciálně pro Letní Letnou - Hotel Laputa AirGym Art Company nebo pražská premiéra vzdušné akrobacie Narušení od Cirkus TeTy.  Jako každý rok nebudou chybět ani Losers Cirque Company, kteří uvedou novinku Konkurz nebo své první představení pro děti MiMJOVÉ, ve kterém se spojili s hvězdným mimem Radimem Vizvárym. Těšit se můžete i na Heroes nebo Speciální edici The Losers.

Představí se vám i mladá novocirkusová krev Filip Zahradnický, Zuzana Drábová, Roman Škadra a to zdaleka není vše. Uvidíte Cirk La Putyka, Ansámbl Žongléros, Divadlo DRAK, Cirkus TeTy, Le Cabaret Nomade, Zoju Mikotovou a Tondu Novotného nebo Teens Cirkabaret. 

I letos bude součástí Open Air scéna. 

Vybraná představení budou ke zhlédnutí zcela zdarma.

K open air novinkám patří česko-skotské duo Balacealots, s novou pohádkou Tajemství oblaků se představí AirGym Art Company, a na otázku, co s námi dělá izolace, bude skrze performance Fish Eye odpovídat Eliška Brtnická. Dále uvidíte Vrány souboru Holektiv, pouliční grotesku Bezdéčka skupiny Squadra Sua, romanci z mobilních toalet Johnny & Jenny, Flow Arts Night, tradiční VOSTO5 i Bratry v tricku. 

Vstupenky jsou právě v prodeji ZDE.