Česko Slovensko

Ariadna Vendelová / Eva Stará
All my skirts / MASS

dvě sóla v jednom večeru

Termíny

PoÚtStČtSoNe
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
time středa 17.8. | 19:00
stan č. 6 90 min vhodné pro děti od 6 let? 290/220 Kč

Ariadna Vendelová: All My skirts

All My Skirts je sólové novocirkusové představení Ariadny Vendelové (SK) pod supervizí Fred Deb‘ (FR). V představení vzdušná akrobatka pracuje s jedním kusem 70 metrové šály jako s materiálem, kterým symbolicky modeluje jakousi architekturu života člověka-ženy-matky, hledající rovnováhu v životě a časoprostoru. Představení už viděli diváci na Slovensku (Move Fest Košice, Art-In-Res Fest), v Čechách (Fun Fatale, Move Valmez), i ve Francii (La Nuit du Cirque, Les Rencontres de Danse Aérienne).

„All My Skirts je analýzou balancujícího a vznášejícího se těla v čase a prostoru. Těla, které si pamatuje a zapomíná, prožívá, sní a probouzí se po stovkách sní v tíži osobních identit. Jsou to dny, které trvají věčně a roky, co tečou jako voda. Životy matek, neslyšené hlasy žen, neviditelná těla. Kompromisy, které děláme, abychom přežili. Naprosté sebepoznání, vzpomínky, rituály dneška. Co ze mě ještě zůstalo?“

Eva Stará: MASS

V projektu MASS se soustředíme na ohledání tématu sebevědomí a sebeurčení.
Zkoumáme způsoby a prostředky, kterými si pomáháme vytvořit naši vlastní realitu a sebe sama v kontextu současné společnosti.

Co považujeme za důležité a určující pro naše existování a fungování ve společnosti? Jakým způsobem pohlížíme sami na sebe a jakým způsobem se hodnotíme? Jaké prostředky nám pomáhají cítit se sami sebou a neplnit pouze očekávání druhých?

My všichni tvoříme masu, jsme ovlivněni obrazem okolo nás a přes veškerou snahu být originální se stáváme unifikovanými uprostřed masy všech ostatních bytostí.

arrow Více informací

arrow Tvůrčí tým