Termíny

PoÚtStČtSoNe
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
time 26.8. | 19:00 - 20:00
stan č. 6 60 min vhodné od 6 let?

3 krátké cirkusové miniatury x 1 komponovaný večer v rytmu Letní Letné

 

Salt or Pepper?

Co se stane, když se dva umělci setkají v jedné malé místnosti? Má každý z nich
dostatek prostoru? Najdou společný způsob komunikace? Michaela Stará a Filip Zahradnický v krátkém představení Salt or Pepper? využívají surrealistickou koláž čísel za pomoci tance, objektové manipulace a žonglování.

 

Stick with Us 

Cirkusový pár Aleš Hrdlička a Hannah Lennox přináší mix jejich rozdílných disciplín, které společně zápasí s gravitací v tomto moderním provedení klasického kabaretního vystoupení.
Česko-skotské Duo a jejich kombinace pozemní a párové akrobacie, žonglování, balancu a stoje na rukou.

 

CARCASSE 

Textilní, gestická a magická performance o ženském oblečení.
Co musí žena nosit, aby byla... brána vážně, pohodlná, ne příliš vulgární, ne příliš přísná, hezká, sexy, atraktivní, ale ne příliš..., krásná, módní, aktuální, vhodná, reprezentativní, pitelná, ženská, nápadná, ne příliš extravagantní?

V nové připravovaném projektu Carcasse se umělkyně Morgane Widmer tematizuje společenský a environmentální dopad ženského oblečení.

Způsoby oblékání odhalují politické a kulturní praktiky; odkazují na standardizované společenské chování, na kulturu vzhledu a na ideologické konstrukty; v tomto smyslu je způsob, jakým se oblékáme a vypadáme, znakem identity. V tomto díle si umělkyně Morgane Widmer s těmito kódy pohrává.

 

arrow Více informací