Cirque Inextremiste na Letní Letné

2014 – Extrêmités

Představení s prkny a plynovými bombami bylo především o fyzické rovnováze, ale i o rovnováze sil a o vzájemné závislosti. Francouzští ekvilibristé balancu s úžasně svižným humorem rozžili Letní Letnou v roce 2014.

Z recenze na iDNES (25. 8. 2014, Tomáš Šťástka):
„Francouzská trojice dorazila na letenský festival nového cirkusu s neobvyklou show, jejímž poznávacím znamením jsou oranžové plynové bomby, a hlavně osoba jednoho ze tří akrobatů. Cirque Inextremiste totiž mezi sebou mají vozíčkáře.

…Tito Francouzi totiž přivezli show silně nekorektní a sarkastickou. Postiženému akrobatovi tady nikdo nepomáhá. Naopak, je terčem nejrůznějších ústrků, vtípků a černého humoru. Zbylá dvojice mu křeslo upírá, bere mu bažanta a oboje zlomyslně umisťuje na opačný konec pódia. Marným pokusům vozíčkáře na vše dosáhnout se navíc uštěpačně směje.

…Postižený však poněkud přitroublé dvojici oplácí stejnou měrou a všelijak sabotuje jejich akrobacii. Pokud totiž zrovna nešikanují, předvádějí oba akrobaté úžasnou show; jako balancují na hraně vkusu a etiky, činí tak stejně s pomocí prázdných bomb a několika prken i na place. Snaha udržet rovnováhu na rozkývané soustavě dřeva a lahví, několikametrová salta a další kousky udržují publikum v neskutečném napětí i za absence jakékoliv doprovodné hudby a s minimem světelných efektů.“

Celá recenze zde.

2018 – Extension

Show, která rámcově navázala na předešlou inscenaci Extrêmités, k prknům a plynovým bombám přibyl navíc mini bagr. Neuvěřitelná práce s rovnováhou, závažími a protizávažími, váhami a houpačkami, vyrážela dech. Představení Extension kombinovalo technickou zručnost, inscenační umění a reflexi zdravotního postižení s tou správnou dávkou humoru.

Z recenze na iDNES (23. 8. 2018, Tomáš Šťástka):
„Právě tam, kde tehdejší představení Extremités končilo, začíná novinka, kterou k nám Francouzi přivezli letos. V kusu nazvaném Extension totiž přichází vozíčkářova pomsta. Dvojice mu nejdříve škodolibě odebere vozík, aby opět zahájila šikanu, ovšem handicapovaný akrobat se dokáže osvobodit, zmizí do zákulisí a na scénu přijede v malém bagru. Role se náhle obracejí a najednou jsou to dva výtečníci, kdo tahá za kratší konec.

…Cirque Inextremiste zařadili i do novinky svoji značku, tedy balancování na soustavě prken a prázdných plynových bomb. Z jejich naoko ledabylé ekvilibristiky na vachrlatých konstrukcích se divákovi dělá až zle a vůbec nevadí, že to vlastně už jednou viděl.“

Celá recenze zde.