přehrát
75 min vhodné pro děti od 6 let? 750 Kč

 

V srpnu se to na Letné bude hemžit aligátory, tak je hlavně nekrmte!

Troufalí a převratní 100 Issues přijedou poprvé do Prahy s představením Don't Feed the Alligators. Zapomeňte na tradiční cirkus. Devět artistů svolává uprostřed šapitó směs cirkusu, mangy, antropologie a Bollywoodu. S humorem zpochybňují náš vztah k pohřbům, mýtům a vytváří nový začátek.

 

Jak o takovém tématu mluvit? Jak o něm hrát? Necháme si vytetovat lebku, pouštíme se střemhlav dolů ze skal a bez jištění nastavujeme svůj krk patnáct metrů nad zemí, sledujeme filmy o sériových vrazích a válečných konfliktech. Díváme se, jak umírají stovky lidí a jíme u toho pizzu. Když se smrt ale doopravdy objeví v našich životech, když ji máme pochopit, uctít ji a postavit se jí čelem, jsme zcela bezbranní. "Jemná směs hudby a hlasů doplňuje neobvyklé a neotřelé představení, které nemá obdoby."

Soubor 100 Issues, který vznikl v roce 2011 potvrzuje chuť k neklasifikovatelným formám. Tihle artisté kombinují pohyb, pouliční umění, tanec a hudbu. Ukáží vám, že nový cirkus je zcela v centru pozornosti, a to v té nejvýbušnější podobě.

 

I letos je možné podpořit koupí benefiční vstupenky obecně prospěšnou společnost Zdravotní Klaun a jeho projekt Cirkus Paciento. Benefiční vstupenky lze zakoupit na všechna zahraniční představení. Více informací o projektu Cirkus Paciento najdete zde.

arrow Recenze

arrow Tvůrčí tým