2014
LeDní Letná - vánoční speciál

2. prosince 2014 - 12. ledna 2015

Vánoční speciál nazvaný LeDní Letná byl velkou novinkou roku 2014. Od 2. prosince 2014 do 12. ledna 2015 jsme ve vyhřátém šapitó na Výstavišti v pražských Holešovicích uvedli velkou sérii úspěšného představení Loser(s) souboru DaeMen (dnes známí jako Losers Cirque Company), dále představení divadla VOSTO5, Cirkusu Mlejn, Vandy Hybnerové a Lucie Kašiarové, show Na stojáka, koncerty a o adventních víkendech také celodenní program pro rodiče a děti s pohádkami, koledami a vánočními výtvarnými workshopy.

Programový leták ke stažení ZDE.

LeDní Letnou s vyhřátým stanem a kavárnou diváci mohli najít před Průmyslovým palácem za vstupní branou na do areálu Výstaviště.

„Chceme přenést cirkusovou a přátelskou atmosféru Letní Letné i do vánočního času, který je naplněn setkáváním přátel, rodin a dětí. Nabízíme magickou atmosféru představení ve vyhřátém šapito, s vůní svařáku, ověnčeným vločkami sněhu... a to nejen večer s programem pro dospělé, ale také během adventních víkendů s rodičemi a jejich dětmi,“  říkal tehdy ředitel festivalu Jiří Turek.

Celkem třináctkrát včetně silvestrovského speciálu viděli diváci představení Loser(s) souboru DaeMen, které mělo toho roku úspěšnou premiéru na Letní Letné.

Cirkus Mlejn uvedl nové představení Fer Play, divadlo Vosto5 pak představení Slzy ošlehaných mužů a Stand´artní kabaret. Mikulášský večer patřil klaunskému představení Angel-y, ve kterém se setkaly herečka Vanda Hybnerová a slovenská performerka Lucie Kašiarová. LeDní Letná nabídla i živé vydání stand up show Na stojáka! s Ester Kočičkovou, Richardem Nedvědem a Danielem Čechem, na konci roku pak nechyběl ani speciální novocirkusový silvestrovský program, kde účinkovala mimo jiné kapela Voilà.

O adventních víkendech mohli malí i velcí diváci vidět vystoupení hudebních i divadelních uskupení -  například na Materska.com, Už jsme doma, Divadlo ANPU, představení Krysáci od Buchet a loutek s živým hudebním doprovodem kapely Už jsme doma a další.