2011
Letní Letná na cestách

Tento rok byl program sestaven pouze z českých souborů, ale záměrem „cest“ bylo od začátku přivézt do regionů i zahraniční soubory. Snahou Letní Letné na cestách bylo navázat vazby s místními organizacemi a vytvořit tak zázemí pro každoroční konání festivalu, který bude moci v dalších letech prezentovat místním divákům novinky z oblasti nového cirkusu, divadla a živé kultury z Evropy.

 

Místa a termíny konání:

Olomouc, Korunní pevnůstka: 3. - 5. 6.
Ostrava, Slezkoostravský hrad: 17. - 19. 6.
Brno: 24. - 26. 6.
Lipno, Frymburk: 2 - 6. 7.

 

O programu 2011

Putovní štace Letní Letné odstartovala 3. června 2011Olomouci, v Korunní pevnůstce. Po tři dny měli návštěvníci možnost navštívit Teátr Víti Marčíka, Divadlo Facka, Divadlo ANPU aj. V den zahájení Letní Letné se v Olomouci ve večerních hodinách představil projekt AMANITAS-FIRE THEATRE - kombinace živé hudby, akrobacie, bodypaintingu a fireshow. 

Ostravská Letní Letná se konala od 17. do 19. června 2011. Ani na Slezskoostravském hradě, nechyběly cirkusové a výtvarné dílny pro děti i dospělé. Z bohatého programu připomínáme například vystoupení skupiny CIRCUS SACRA, která se představila s inscenací BRICK CIRK – clownerie v rytmu cihlorevue pro dětské diváky. Nebo vystoupení Anny Polívkové: PAN PADLÝ, PANÍ VLTAVSKÁ A DALŠÍ PŘÍPADY DOKTORA TOURETA.

Mezi 24. a 26. červnem 2011 se uskutečnila Letní Letná na cestách v Brně. Ze zdejšího bohatého programu nezapomínáme na vystoupení mobilního cirkusu pro děti a mládež Le GRANDO. LeGRANDO je projektem Lužánek – střediska volného času, který realizuje kurzy pro děti, mládež i dospělé.

Poslední zastávkou Letní Letné na cestách byl Frymburk na břehu Lipna. Místní část festivalu proběhla od 2. do 6. července 2011. Vedle dalších umělců mohli diváci vidět CIRCUS SACRABILBO COMPAGNIE. Pod režií Ctibora Turby vystoupili s clownerií na motivy klasické cirkusové komedie Rozbité talíře a úspěšné divadelní inscenace TALÍŘE/ TANIERE.