Festival Letní Letná za dobu své existence třikrát opustil pražskou základnu a postavil své cirkusové městečko v regionech. Projekt Letní Letná na cestách se konal mezi lety 2011 - 2013 a navštívil celkem 6 měst s 3-7 denním programem.

Generálním partnerem a sponzorem Letní Letné na cestách byl Lipánek.

 

Níže najdete postupně informace o jednotlivých ročnících.

 

2011: Letní Letná vyráží na cesty

Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla LETNÍ LETNÁ, který za sedm let existence přitáhl v Praze tisíce nadšených dospělých i dětských návštěvníků, se letos rozšíří do dalších čtyř měst. Atmosféru nového cirkusu, pohybového divadla, dětských představení, cirkusových workshopů a výtvarných dílen nebo městečka s cirkusovými šapitó budou moci zažít v Olomouci (3. – 5. června, Korunní pevnůstka), Ostravě (17. – 19. června, Slezskoostravský hrad), Brně (24. – 26. června, Lužánky) a ve Frymburku na Lipně (2. – 6. července). Přes den diváci uvidí až pětkrát denně především dětská představení (například Teátr Víti Marčíka, Buchty a loutky, Vojta Vrtek, bublinář Václav Strasser, Bilbo Compagnie). Večery budou věnovány dospělým, kterým program nabídne to nejlepší z českých umělců, kteří se věnují novému cirkusu. V městečku, které poskytne rodinám i dětem celodenní vyžití, najdou dále návštěvníci například fotoateliér Le Petit Cheval, se kterým kočuje Vanda Hybnerová a Saša Rašilov, cirkusový kolotoč, výtvarné dílny nebo Chambre Separé, pěti minutový kabaret klíčovou dírkou.
---------------------- Scéna.cz, 30.5.2011

Více informací o programu ročníku 2011.


 

2012: 2. ročník: Olomouc, Ústí nad Labem, Lipno

Po úspěšném prvním ročníku se projekt Letní Letná na cestách v roce 2012 vrátil do Olomouce a na Lipno a do své cesty napříč republikou přidal Ústí nad Labem. Kromě domácích umělců a celodenního programu přivezl poprvé i zahraniční soubory. Všechna města navštívil vynikající italský umělec, mim, klaun, autor i režisér v jedné osobně Paolo Nani se slavným představením Dopis, které získalo řadu cen na mezinárodních festivalech. Na Lipno navíc přijel švýcarský klaunský soubor Compagnie Due.

Přes den diváci mohli vidět až pětkrát denně dětská představení - například Teátr Víti Marčíka, divadlo ANPU, Vojta Vrtek, bublinář Václav Strasser, mim Antonín Novotný, Divadlo Já to jsem, MIMO.s. Zahraniční soubory pak večer doplnily představení Teátru Víti Marčíka pro dospělé. Návštěvníky v Olomouci mohli vidět také interaktivní projekt souboru Cirkus LeVitare.

V cirkusovém městečku s neopakovatelnou atmosférou měly celodenní vyžití i rodiny s dětmi – například oblíbený fotoateliér Le Petit Cheval, se kterým kočovala Vanda Hybnerová a Saša Rašilov, výtvarné a cirkusové dílny pro děti i dospělé, bar V letní poloze s večerním programem a čajový Show stan.

Více informací o programu ročníku 2012.


 

2013: Poslední ročník, Olomouc a Lipno

Potřetí se do areálu Korunní pevnůstky v Olomouci a na Lipno vrátilo pestrobarevné cirkusové městečko s mnoha lákadly pro malé i velké návštěvníky. Hlavní hvězdou byl novocirkusový francouzský soubor My!Laika následován Kašpárkem na valníku – novým projektem oblíbené hudební skupiny Kašpárek v rohlíku.
Na Lipně mohli diváci vidět více večrních představení domácích umělců - například soubor (bra)Tři v tricku, Teátr Víti Marčíka nebo představení pro dospělé souboru Buchty a loutky.n Návštěvníci v Olomouci měli možnost vidět interaktivní projekt Cirkus LeVitare.
Přes den mohli diváci několikrát denně navštěvovat dětská představení – například Dřevěné divadlo, Divadlo Koňmo, Vojta Vrtek, Teátr Víti Marčíka, Buchty a loutky, Loutkové divadlo Já to jsem, Bilbo Compagnie, Divadlo Kaká, bublinář Václav Strasser nebo Divadlo Antonína Novotného. Městečko s cirkusovými šapitó nabídlo rodinám i dětem celodenní vyžití: našli zde například fotoateliér Le Petit Cheval, se kterým kočovala herečka Vanda Hybnerová, výtvarné a cirkusové dílny pro děti i dospělé, bar V letní poloze s večerním programem a čajový Show stan.

Více informací o programu ročníku 2013.