Divadlo Alfa
PAN KAŠPAR A JEHO POVEDENÁ RODINKA

40 min vhodné pro všechny od 6 let? 150 Kč

Dovolujeme si vás pozvat na původní tradiční české maňáskové divadlo, které si neklade za cíl vychovávat, ale pobavit a rozesmát – s minimem textu a s maximem akcí. Je to vykuk tenhle Kašpar. Nechová se vždycky, jak se patří, ale v jádru má dobré srdce a jeho hlavním úkolem je bavit lidi, rozesmát je. A taky tak trochu bojovat s omezeností a hloupostí různých „Škrholů“! Neboť jak praví klasik: „Nad lidskou hloupostí nelze nikdy zvítězit, ale nikdy se s ní nesmí přestat bojovat.“ Takovému druhu divadla říkáme maňásková groteska – nebo taky pěkně postaru „rakvičkárna“. Proč „rakvičkárna“? Protože Kašpar, aby uhájil svoje práva, nelenil, vzal palici a mlátil s ní hlava nehlava někdy čerty, někdy policajty, někdy dokonce i samotnou smrtku. Ale všichni věděli, že je to jen legrace, že to rozhodně není návod, jak se chovat, že není možné brát to vážně nebo se nad tím pohoršovat… I proto mají všichni ti kašpaři na sobě bláznovskou kazajku s rolničkami. Tak přijďte a nechte se tím starým bláznem zase rozesmát!

S jedinečným druhem tradičního loutkového divadla – s maňásky, kteří hrají velmi rychle a vyznačují se specifickým druhem razantní komiky, se setkáváme všude (a nejenom) po evropských zemích. To si loutkář postaví paraván, na jednu ruku navlékne Punche (když to je v Anglii; když je to ve Francii, tak Polichinella, v Itálii zase Pulcinellu atd.), na druhou ruku policajta nebo smrtku – a už je hlavní hrdina může mydlit palicí po hlavě. Máme v Čechách také takového hrdinu? Ovšem! Máme přece Kašpara! Jednoduchý příběh je rozdělený do jednotlivě pointovaných obrazů, které fungují jako samostatné drobné anekdoty. Vystupují v nich Kašpar, Kalupinka, Smrtka, mimino, pejsek a spousta rekvizit a ozvučovadel. Cililink!


Vstupné platí všichni diváci od 3 let. V předprodeji nabízíme pouze omezené množství vstupenek za plnou cenu. Slevové akce jako Rodinné vstupné (4 x vstupenka za 130 Kč) a Věrný divák pohádek (8+2 vstupenky zdarma) bude možné uplatnit pouze při nákupu na festivalové pokladně otevřené od 12. srpna.

arrow Tvůrčí tým