60 min vhodné pro děti od 6 let? 450 Kč

Tři charaktery, tři vesmíry, tři osudy. Tři zdánlivě nesouvisející obrazy, které spojuje signifikantní scénický jazyk tvůrců Feel the Universe Circus Company. 

Filozofie existencialismu, jež definovala jednoduché bytí, existenci, jako základ každého tématu a problému. Stejně tak byl i tento scénický obraz vytvořen organicky postupným výzkumem exprese jednotlivých disciplín a přirozených charakterů performerů.

Žánr fyzického divadla v této performanci rozvíjí tři naprosto odlišné akrobatické disciplíny a zastřešuje tak virtuózní excentrický pohyb konceptuálním rámcem. 
Toto třídílné leporelo se otevře 23.8.2023 na Letní Letné. Jedná se o první společné uvedení těchto umělců dohromady. 
 
Kapitola první: Stav

Každý z nás se bez ustání mění...
Svůj intimní svět stvořila bezprostředně post
Veškerou přítomnost zastíní a zcela pohltí
Kde se smích a slzy proplétají
Její tělo křehké, ale zároveň silné
Sleduj ženu, jak s lánem souzní a hýbá se s ním v souhře dvojí
Tvoří jedinečnou atmosféru plnou světla a tmy.

"STAV" je paralelou ženy, jdoucí po své životní cestě. Čas běží a s ním se i ona v každém okamžiku mění. Minulost, současnost a budoucnost se mísí v dialogu mezi jejím vnitřním já a minulostí, kde se prolínají ideály, strachy a touhy. Lidská proměnlivost je metaforou života samotného, kde se neustále hledají nové směry a cesty.
 
Kapitola druhá: Erlend - cizinec
Samota může jednomu v hlavě vytvořit svět úplně odloučený od toho vnějšího. Hrdina balancuje na konstruktech vlastního utrpení. Jeho bezprostřední upřímnost k sobě samému mu nedovoluje porozumět společnosti. Blízkost rizika mu dělá dobře i přes to, že z něj má strach. Nevěří v boha a málo co mu vlastně přijde podstatné. Je to cizinec uvnitř každého z nás. Jmenuje se Erlend.
 
Kapitola třetí: IIII. Dimenze

"Nasedni na tečku a nech se unést...!" Tečka, kruh, atom, nebo snad ještě menší částice. A těch je tolik. Tolik, že formují něco většího, bezvýznamného, čeho když je nadmíru, je to významné. Molekulární a emocionální vazby nás definují. Nás, co žijeme v trojrozměrném světě, mezi čtyřmi stěnami, v kostce, uvnitř a při tom mimo.

Rozum a technologie nás objímají hřejivým, ale pevným stiskem. Tlak se zvyšuje a teplota stoupá. Je čas se nechat pohltit Čtvrtou Dimenzí. Svlažit se intuicí, prenatálním pocitem, obrazem.

EPILOG…


Projekt vznikl ve spolupráci Feel the Universe Circus Company a CTJ Art Production.

arrow Tvůrčí tým