Termíny

PoÚtStČtSoNe
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
time pondělí 23.8. | 18:30
stan č. 6 60 min vhodné pro děti od 6 let? 350 Kč

Cirkus je krásný právě pro svou rozmanitost a otevřenost. Všechny úžasné disciplíny a dovednosti se symbolicky spojují v kruhové manéži. Není však na škodu dát občas vyniknout jedné z disciplín a dopřát ji trochu více pozornosti. Žonglérská galashow bude právě takovým podnikem, který vám dá příležitost pohlédnout na žonglérství detailněji.

Letos vystoupí například:

Filip Zahradnický: stálice žonglérské galashow, jednak pro jeho žonglérskou techniku vybroušenou během studia na cirkusové škole v AMOC v dánské Kodani. Ale především pro jeho tvůrčí zápal, díky němuž každá rok přichází z novým materiálem, kterým posouvá hranice žonglérsky možného.

Lukaš Bliss Bláha:  další zástupce dravé mladé žonglérké krve. Jeho technika je výrazně ovlivněna studiem na pražské HAMU, díky níž je jeho projev propojením jedinečné žonglérské techniky a mistrného pohybového divadla.

Kašpar Klepal: Po několika letech se na Letní Letnou vrací jeden z průkopníků žonglování s Diabolem v Čechách. Kašpar Klepal je dobře známou postavou české žonglérské scény již přes deset let a na Letní Letné předvede svou energickou show plnou náročných prvků.

Žongleros Ansamble: Tohle není žádná parta cirkusových benjamínků ale zkušené plzeňské uskupení, které se od roku 2011 věnuje novému cirkusu. Stihli toho už mnoho včetně založení cirkusového centra Cirkulárku v Plzni a uvedli několik autorských představení. I když o sobě říkají že jejich název je trochu prokletí, neboť jejich činnost pokrývá všechny cirkusové zákoutí tak na žonglérské galashow vám dokáží, že má pro ně žonglování nejen v jejich názvu speciální místo.

Aliatrix: jedno z českých předních uskupení, věnujících se vizuálnímu žonglování se světlem a ohněm. Jejich show nabízí propracované choreografie, kostýmy i žonglérskou techniku. Na Letní létnou přivezou ochutnávku svého repertoáru.


Večerem vás provedou Bratři v tricku! Představení je součástí Žonglérského dne na LL (více informací zde).