Mateřská.com - Automatka

after DJ Jeffology

zdarma

Mateřská.com je projektem zpěvaček Lenky Jankovské a Báry Vaculíkové. Jak již název napovídá, shrnuje jejich pocity a zkušenosti v rolích matek, které se snaží skloubit své hudební ambice s mateřskou "dovolenou". S humorem a ironií rapují a zpívají o mateřství bez růžových brýlí. Celý projekt odstartovala před pěti lety hymna Laktační psychóza, která reagovala na jejich účast v soutěži Hlas Československa. Klip k písni se díky své syrovosti stal virálním videem a internetová komunita se na album složila veřejnou sbírkou. Tento způsob financování byl v České republice použit poprvé.

Dnes má Mateřská.com na kontě 7 videoklipů, které na youtube vidělo přes dva miliony diváků. V listopadu 2018 vydaly zpěvačky druhé album Automatka, které pokřtila herečka Simona Babčáková. Pilotní singl a videoklip Automatka, který produkoval Jiří Burian, vyšel v březnu 2018 u Warner Music.

K dalším aktivitám Mateřské.com patří také hlasové dílny spojené s rodinnou dovolenou moře - Mateřská.com u moře a hlasové dílny pro děti - Mateřská.com dětem.

Živé vystoupení je kombinací písní z alb Laktační psychóza a Automatka a syrového osobité humoru. Je spojené s projekcí videoklipů.

www.facebook.com/events/2294766147441896/