O festivalu Letní Letná

Na festivalu Letní Letná je doma nový cirkus. Mezinárodní přehlídka je největší akcí věnovanou tomuto žánru v České republice a jedním z největších festivalů nového cirkusu ve střední Evropě. Dechberoucí čísla a mistrovství obratnosti lze každoročně vidět na “zelené louce” v městském parku Letenské sady v centru Prahy. Od svého založení nabídla Letní Letná téměř dva tisíce představení, navštívilo je celkem skoro půl milionu diváků.

Zahraniční představení

Každý rok na pozvání Letní Letné přijíždějí zahraniční hvězdy, některá představení jsou v České republice a mnohdy i ve střední Evropě k vidění premiérově. Dramaturgie festivalu soustavně vyhledává kvalitní i progresivní soubory, aby je představila české odborné i laické veřejnosti. Na své si přijdou jak příznivci tradičních forem fyzického divadla / nového cirkusu, tak ti, které lákají experimenty a posouvání hranic žánrů.

Festival české novocirkusové scény

Letní Letná je také defilé toho nejlepšího, co se urodilo na domácí scéně.  Dáváme příležitost mladým umělcům a zprostředkováváme novou tvorbu divákům. Na nový cirkus zveme do šapitó, v programu nechybí ale vždy i několik open-airových představení zdarma pro široké publikum.

Denně uvádíme až pět divadelních představení pro děti. Pro rodiny s dětmi je také z velké části doprovodný program, jehož kvalita a rozmanitost nám leží na srdci. 

Doprovodný program
Většina doprovodných aktivit je pro návštěvníky zdarma. Zabaví je například každodenní bezplatné cirkusové a výtvarné dílny, od festivalového shonu si odpočinou u knihy z Bibliobusu Oskar, čítárny Městské knihovny v Praze. V posledních letech najdou návštěvníci v areálu stan s výstavou fotografií, hravé interaktivní instalace, ale i odpočinkovou zónu. Dospělí diváci uvítají debaty po představeních nebo možnost vyzkoušet některé z workshopů určené pro ně (např. v rámci Dne žonglérů nebo workshopů pro umělce).

Letní Letná dětem

Malí návštěvníci jsou pro Letní Letnou stejně důležití jako jejich rodiče. Čtvrtým pilířem konceptu festivalu je proto nabídka věnovaná výhradně dětem –  a to příměstské tábory a večerní hlídání dětí. Tábory mohou rodiče pro své potomky volit dva: Letní Letňák na 10 dní, během kterého děti nazkouší divadelní představení a absolvují každý den cirkusové workshopy; a Letňáček PLUS, což je víkendový příměstský tábor s obdobným programem. Noční hlídka neboli večerní hlídání funguje po celou dobu festivalu.

Více informací o táborech, hlídání a aktivitách pro děti celkově najdete v sekci Letná dětem.

Areál festivalu

Areál festivalu vzniká každé léto v krásném parku Letenské sady, nedaleko Pražského hradu v centru města. Je volně přístupný a bezbariérový, každodenní průběžný úklid celého areálu je samozřejmostí. Návštěvníci tu mohou posedět u kvalitního občerstvení za dostupné ceny nebo každý den po večerních představeních zajít do baru Letní poloha na hudební program. Zázemí je vždy připraveno tak, aby umožnilo návštěvníkům strávit na festivalu plnohodnotně celý den.

Vstupenky

Vstupenky na hlavní program se dají pořídit v předprodeji online už od Vánoc předchozího roku, prodáváme také vouchery. Fyzický prodej vstupenek je návštěvníkům k dispozici pouze ve festivalovém areálu a to již přibližně tři dny před začátkem akce a pak v jejím průběhu. Informace o aktuálním prodeji najdete zde: Vstupenky.

Historie a archiv

Informace o historii a archiv festival najdete zde.