SCHODIŠTĚ

zdarma

SCHODIŠTĚ (ex-Nahoru po schodišti dolů band) - 40 LET

Schodiště vesele brázdí hudební „moře“ se svižným programem akcentujícím kulaté jubileum. Novinky z nadšeně přijaté albové novinky Kupředu (2020) kombinuje s písněmi z prehistorie (Pytlíky ČSA), nejslavnějšího období na přelomu století (desky Ukazovák nasliněnej a Svinska pržola) a comebackového CD Roztoky (2011). Doktor Krajíček brzy oslaví 65, Schodiště čtyři dekády... ale na důchod to nevypadá.

Za 40 let existence odehrála kapela nazývaná dříve Nahoru po schodišti dolů band přes tisíc koncertů. Nejprve na chvostě nové vlny osmdesátých let jako předzvěst dnešního ska, po sametové pauze pak absorbujíc další vlivy, krok za krokem k pozici jedné z vyhledávaných tuzemských klubových kapel.

Sil a chuti je v kapele stále dost, sedmihlavá smečka střílí od boku jednu pecku za druhou, mladé publikum v předních liniích hledišť si s pamětníky s chutí zatančí na novinky (Nebudu, Kupředu) i na prověřené jistoty jako Beze vší poezie nebo Karty jsou rozdaný. Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět.