Partneři evropského projektu CircusLink se setkali v Praze

Minulý týden proběhlo v Praze evaluační setkání mezinárodního projektu CircusLink, ve kterém je Letní Letná partnerem.

Během dvou dnů jsme zhodnotili průběh projektu, plánovali další vývoj webové platformy a její budoucnosti a také pozvali naše hosty na nová představení českých souborů.

Během uplynulých tří let realizace projektu se spojily 4 evropské novocirkusové festivaly, aby vybraly společně umělecké soubory pro dramaturgii jednotlivých akcí a sdílely zkušenosti. Vznikla tak digitální platforma, která pomáhá uměleckým souborům, dramaturgům i umělcům s prezentací jejich práce, nalézání vhodných partnerů a míst pro prezentaci nových představení.

V lednu 2022 jsme také vyjeli prezentovat projekt na mezinárodní festival Biennale Internationale des Arts du Cirque v Marseille a z této akce vzniklo krátké video, které můžete zhlédnout v záhlaví této stránky.

 

Pokud jste profesionální umělci / soubor / provozovatel prostoru, který by mohl uvádět novocirkusová představení, registrujte se na platformě: https://circuslink.eu/

 


Sledujte CircusLink na Facebooku, Instagramu, LinkedIn.

Partneři projektu: Biennale Internationale des Arts du Cirque, Teatro da Didascália, Dynamo – working space for circus & performing arts, Letní Letná, Baltic Nordic Circus Network.

Projekt je spolufinancován z programu Evropské unie Kreativní Evropa a Francouzským institututem v Paříži.