V pořadí druhá LeDní Letná trvala od 3. do 31. prosince, proběhla v rámci akce Advent na Výstavišti a kromě dvou vytápěných šapitó zde návštěvníci našli kavárnu i bar.

Programový leták ke stažení ZDE.

Kromě domácích souborů uvedl festival poprvé zahraniční představení – celkem patnáctkrát se odehrál Klaxon souboru Akoreacro. Dále mohli diváci vidět český soubor Losers Cirque Company, který nabídl dvě úspěšná tanečně-akrobatická představení: Walls & Handbags, premiérované na Letní Letné 2015 , a o rok starší nadšeně přijaté představení The Loser(s).

Na LeDní Letné si přišli na své i rodiče s dětmi díky víkendovému programu s pohádkami, koledami a vánočními výtvarnými workshopy. Například 5. prosince mohli zažít Velkou Mikulášskou nadílku s Rádiem Junior, kde byl hlavním lákadlem koncert kapely Kašpárek v rohlíku nebo pohádka Mikulášův kufr.Na LeDní Letné nechyběla ani živá hudba a DJs i doprovodný program pro děti a jejich rodiče a to každou sobotu a neděli. Diváci mohli navštívit pohádková představení souboru MIMo.s., LokVar, Divadla ANPU nebo také Divadla pro malý, vystoupil také bublinář Václav Strasser. Před pohádkami i po jejich skončení probíhaly kreativní dílničky s Jablíčkovem, kde si děti mohly vyrobit nejen vánoční ozdoby.

LeDní Letou zakončil Silvestr v šapitó, kdy vystoupili Melody Boys, sólisté orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky, swingová jednička českých tanečních škol, ZIG ZAG TAP & SWING, členové francouzského souboru Akoreacro, electroswingový DJ Mackie Messer nebo kouzelník DJ Mikkim. A nechyběl ceněný londýnsko-pražský projekt Beat Diplomacy, electroswingová špička DJ James Wing a DJ Marionette, starosvětská atmosféra cirkusu, taneční parket v manéži, světácké štamprle pro první návštěvníky grátis nebo maringotka plná dobrot.

arrow Recenze