Česko

LETNÍ CIRKUSOVÉ MINIATURY

komponovaný večer

80 min vhodné pro děti od 6 let? 350 Kč

Během komponovaného večera předvedou své výjimečné výkony Michaela Stará, Filip Zahradnický, Daniel Kvašňovský, plzeňští TUTOCirk, Martina Illichová, Lukáš Macháček a Adéla Jordánová.

 

TUTOCirk - první vystoupení

TUTOcirk působí na české novocirkusové scéně už delší dobu a na tento večer si připravili členové této company ukázky z jejich tvorby, která je pestrá na témata, kterými se v inscenacích zabývají, ale i disciplíny a směry, prostřednictvím kterých promlouvají k divákům.

 

Michaela Stará - ACT

Krátké tanečně - herecké číslo využívající manipulaci s objektem v závislosti na geometrických tvarech těla. Vzniká tak kontrast mezi hravostí, triky a přesností ve spojitosti s daným objektem.

TUTOCirk - druhé vystoupení

 

Michaela Stará a Filip Zahradnický

 

Adéla Jordánová

Vystoupení se skládá z abstraktních pohybových obrazů vytvořených pomocí interakcí lana, země a lidského těla. Zkoumám vztah mezi člověkem a objektem- lanem. Pracuji s opakováním pohybů a zvukem vytvářeným mou interakcí s lanem. Je možné vyjádřit dominanci nebo podřízení se objektu? Nebo nakonec bojuji jen já sama se sebou? V křehkosti je síla a v síle křehkost.
 
Představení vzniklo během studijního programu na cirkusové škole SKH ve Stockholmu. Supervize/poděkování- Benjamin Richter, Katarina Lundmark, Christian Vilppola

 

Filip Zahradnický

 

TUTOCirk - třetí vystoupení

 

Martina Illichová a Lukáš Macháček

…touha sblížení důvěra spojení odloučení pocit… 
Akrobatický duet jako nekonečný tanec v oblacích, který se zdá být snem i realitou, spojený kruhem mezi nebem a zemí. V nekonečném rytmu svádí svůj milostný akt žena s mužem jako bytosti sobě souzené od počátku věků. Kruh, který nikde nekončí a nikde nezačíná má moc spojit dvě disciplíny Aerial hoop a Cyrwheel v jedno.

 

Daniel Kvašňovský

Poetická a znepokojující dialektika cirkusového umělce („člověka milion“), který hledá pevnou půdu pod nohama a vrací se tak až ke kořenům a tradicím svého umění. Vzpomínky cirkusového šapita obalené vůní koňského trusu se stávají aktuálními, make-up průhledným a dialektika absurdní. Skutečná kreace tohoto sóla, které zatím nenese žádný název, začne až v lednu 2024. V rámci Letní Letné jde tedy o úplně první veřejnou prezentaci nově nasbíraného materiálu.

arrow Tvůrčí tým