Letošní ročník mezinárodního festivalu Letní Letná zahájí unikátní projekt, který opět posouvá hranice možného. Do Prahy zavítá světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga z francouzského souboru Cie Basinga.

MAPA AKCE


Zdejšímu publiku se s velkým úspěchem představila již před šesti lety, kdy u příležitosti oslav 10. výročí festivalu vystoupala na vrchol šapitó. Tentokrát je však laťka nastavená mnohem výš – její „procházka v oblacích“ se odehraje ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů. Povede od Právnické fakulty, přes Vltavu až do Letenských sadů, to vše za doprovodu živé hudby, která provazochodkyni celou dobu hraje do rytmu. Příchodem na Letnou tak Cie Basinga slavnostně zahájí XVI. ročník Letní Letné.

Živý přenos – live stream na Vltavě
Český rozhlas Vltava vám přinese unikátní zážitek živého vysílání ze zahájení festivalu Letní Letná. Nalaďte si Vltavu 14.8. od 18.00, anebo zapněte si živý videostream na Facebooku Vltavy. Procházku v oblacích provazochodkyně Tatiany-Mosio Bongonga, od Právnické fakulty až do Letenských sadů, bude v přímém přenosu pro posluchače a diváky komentovat Veronika Štefanová a její hosté.  

Slavnostní zahájení se koná pod záštitou náměstka primátora hlavního města Prahy Ing. Petra Hlubučka.

MAPA


Večer tím ovšem nekončí, na programu bude několik open air představení. Těšit se můžeme na tanečně akrobatickou show volně inspirovanou šamanismem a mystikou Shamaniac v podání Blackout paradox. Nové pouliční představení Cink The Universe představí dvojice mladých performerů, Zuzana Drábová z Cink Cink Cirk a Jan Jirák z Feel The Universe Circus Company a nebude chybět ani koncert argentinsko-španělské kapely La Orquesta Informal ve festivalovém baru.

arrow Tvůrčí tým