1 75 min vhodné pro děti od 10 let? 590 až 690 Kč

Podobné seskupení umělkyň ještě Evropa neviděla!


Artistky z předních francouzských novocirkusových souborů přivezou do Prahy unikátní představení, které diváci Letní Letné uvidí jako jedni z mála mimo Francii.

Sedmnáct žen na scéně míchá různé druhy akrobacie a divadla a doslova si podmaní celý sál svojí energií. Artistiky využívají zkušenosti ze spontánního porozumění a okamžitého pocitu sounáležitosti. Představení tak objevuje akrobatické nadání a jde po životních rozporech: kulturní dědictví, soupeření a neporozumění pohlaví, průnik soukromého a veřejného života, zvládání sebedůvěry, samoty, solidarity, bolesti a radosti z narození dítěte, odboj, láska, odevzdání a potěšení z vyčerpání…

Performerky využívají různé akrobatické techniky a směsici divadelních stylů. Hrají slavnostní hru, která je zároveň výbušná, laškovná, avšak riskantní a někdy dokonce nebezpečná. Poetický risk být viděny, sledovány, kritizovány, být zklamáním či pobuřující.

Jejich řečí jsou smysly. Kůže, překroucené a natažené svaly, ruce běžící za touhou po přežití a za oddaností. Skupina jedinečných žen, rozmanitá inspirace svědčící o tom, jak je vesmír paradoxní. Společný směr, osobní cesty. Nabízejí svá těla a naděje jako volání po svobodě.

Čtěte rozhovor s Mathilde Gorisse, jednou z artistek.

arrow Recenze

arrow Tvůrčí tým